Zobacz salę zabaw

Październik

Październik za nami

Październik minął nam wszystkim w szalonym tempie! Co się u nas działo?

- początkiem października obchodziliśmy Dzień Zwierząt. Przypomnieliśmy sobie nazwy różnych zwierząt, dowiedzieliśmy się o ich zwyczajach oraz o tym, że niektóre zwierzęta produkują dla nas pożywienie! Sówki miały okazję wydoić krowę, Tygryski przedstawiły zwierzęta różnymi technikami plastycznymi, a Misie układały zwierzątkowe puzzle!

- tradycyjnie odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka - nowe dzieci dołączyły do grona dzielnych przedszkolaków. Każda grupa przygotowała mini przedstawienie, a Pani Dyrektor każdego pasowanego obdarowała pamiątkowym medalem!

- odbyły się również zajęcia podczas których podróżowaliśmy do dalekiej Japonii.
Zaznajomiliśmy się z japońską sztuką - origami, ikebaną, ukiyo - e, bonzai. Poznaliśmy również gejszę oraz sumo. Zobaczyliśmy jak wygląda prawdziwe japońskie kimono oraz uczestniczyliśmy w rytuale parzenia herbaty.

- ten rok szkolny nie mógł się obyć bez dobrze nam znanego Teatru Eden.
Jak dotychczas, aktorzy przedstawili nam piękną historię, dzięki której przypomnieliśmy sobie, że najważniejszy prezent to wspólnie z bliskimi spędzany czas!

- miesiąc zakończyliśmy z uśmiechem, a Tygryski dodatkowo wzięły udział w zajęciach Robotyki, kreatywnie bawiąc się klockami LEGO!

Ponadto Sówki i Tygryski przez cały rok szkolny biorą udział w Akcji "Zdrowo i Sportowo". Dzieci stawiają na aktywność fizyczną i spożywanie zdrowych posiłków, a przy tym świetnie się bawią. Dzielnie wykonują powierzone im zadania - ćwiczenia, ruchowe zabawy oraz jesienne aktywności połączone z nauką o porach roku.

POZDRAWIAMY!!!

[^]