Zobacz salę zabaw

Styczeń w przedszkolu

Styczniowe przygody

Pierwszy miesiąc nowego roku minął zadziwiająco szybko. Daliśmy sobie trochę czasu, by wrócić na przedszkolne tory po długiej przerwie świątecznej. Niektórzy z nas wyruszyli też na zimową przygodę podczas zimowych ferii. Nie zapomnieliśmy jednak o ważnym styczniowym wydarzeniu - Urodzinach Kubusia Puchatka! Mieliśmy dwa tygodnie, by przygotować dla niego prezenty, które wręczyliśmy mu podczas uroczystości. W ten niezwykły dzień nie mogło zabraknąć pysznego tortu oraz misiowego przytulania!

Odwiedzili nas również aktorzy z Teatru Eden i tym razem opowiedzieli nam historię Pastuszka, który był bardzo odważnym i pracowitym chłopcem, ale niedocenianym przez swojego ojca. Na szczęście jego los się odmienił, gdy udało mu się rozweselić wiecznie rozgniewanego króla. Od tamtej pory Pastuszek stał się prawą ręką władcy. My podczas spektaklu świetnie się bawiliśmy budując zagrodę i śpiewając dla króla.

W ostatni czwartek stycznia już od rana w przedszkolu panowało małe zamieszanie. Zamiast dzieci w salach pojawiali się przedziwni przybysze - księżniczki, policjanci, strażacy, baletnice, wróżki, superbohaterowie. To mogło oznaczać tylko jedno - bal karnawałowy!Muzyka, piękne stroje i tańce to wystarczyło, żeby wszyscy wyśmienicie się bawili! Niespodzianką był bajkowy gość - Minionek, który z uśmiechem powitał wszystkich zebranych i dołączył do wspólnej zabawy.

Na koniec styczniowych przygód wyruszyliśmy na pustynię i chociaż piasek znamy bardzo dobrze z piaskownicy, czy plaży, dowiedzieliśmy się o nim wiele podczas zajęć podróżniczych. Mogliśmy nawet porównać różne rodzaje piasku pochodzącego z różnych pustyń. Teraz już wiemy czym są pustynie, jakie są ich rodzaje oraz że możemy tam spotkać zwierzęta, a nas może tam spotkać piaskowa burza!

Pozdrawiamy i znów w marcu tu zawitamy!

[^]