Wiosna w przedszkolu

Maj już blisko!

Marzec i kwiecień minęły zdecydowanie za szybko! Choć w tym czasie nasze przedszkole zostało zamknięte aż na 3 tygodnie, wiele się u nas wydarzyło!

- Kosmiczne Podróż Sówek i Misiów - poznawanie planet, obserwacja gwiazd przez teleskop, malowanie stopami księżyca, czarowanie rakiety na macie kodującej - to była wspaniała wyprawa!

- Dzień Kobiet - Pełen radości i uśmiechów! Koledzy obdarowali swoje koleżanki upominkami, a później wszyscy przygotowali piękne prace plastyczne nawiązujące do tego pięknego dnia.
Jeszcze raz, życzymy wszystkim Kobietom dużym i małym wszystkiego co najlepsze!

- Powitanie Wiosny - Zabawa z marzanną, tulipany wyczarowane na macie do kodowania, ozdabianie sukni Pani Wiosny, poznawanie wiosennych zwiastunów wiosny, sadzenie roślin - po takim powitaniu kolejnej pory roku mamy nadzieję, że zostanie już z nami aż do lata!

- Warsztaty Podróżnicze - Podczas kwietniowych zajęć podróżowaliśmy do dalekiej Japonii,
by zatańczyć taniec z wachlarzami, poznać wojowników ninja, pobawić się zabawkami
oraz przymierzyć oryginalne stroje.

- Dzień Ziemi - W ten piękny dzień przypomnieliśmy sobie jak dbać o naszą planetę naszymi małymi rączkami - my też to potrafimy! Segregacja śmieci, oszczędzanie wody, dbanie o rośliny to tylko kilka sposobów, by na ziemi żyło się wszystkim lepiej!

- Teatr Eden - Jonasz przygód miał wiele, w mieście, na morzu, a nawet w brzuchu ryby. Dzięki aktorom z Teatru Eden mogliśmy poznać bohatera i jego nie zawsze odpowiednie zachowanie. To była dla nas przede wszystkim świetna zabawa ale również ważna lekcja o naprawianiu popełnionych błędów.

A do tego obchodziliśmy jeszcze Dzień Książki, Dzień Matematyki, Tygryski uczestniczyły w kolejnej Akcji "Zdrowo i Sportowo", Sówki posadziły roślinki, a Misie pyszną rzodkiewkę.

To były 2 miesiące pełne różnych ciekawych przygód :-)
Teraz cieszymy się, że nadchodzi kolejny miesiąc i mamy nadzieję, że przyniesie dużo słońca i będziemy mogli wybierać się na długie spacery oraz figlować na placu zabaw!