Zobacz salę zabaw

Wspominamy październik

Październik za nami

W przedszkolu szybko mija nam czas. Mamy już połowę listopada, a nie pisaliśmy Wam jeszcze o tym co się wydarzyło w październiku! Oto lista najważniejszych wydarzeń:

- Pasowanie na Przedszkolaka - było to wielkie przeżycie dla tych z nas, którzy po raz pierwszy przekroczyli próg naszego Przedszkola i zostali włączeni do grona Radosnych Przedszkolaków! Tygryski pięknie wystąpiły, Sówki zaśpiewały piosenkę, a Misie zagrały na instrumentach. To był piękny dzień, a my poczuliśmy się jak jedna wielka i radosna rodzinka :-)

- Dogoterapia - tradycyjnie z okazji Dnia Zwierząt odwiedził nas najlepszy przyjaciel człowieka - Pies. Tym razem był to Toro - bardzo wesoły i energiczny zwierzak. Niektórzy pamiętają go z ubiegłego roku. Wszyscy cieszyliśmy się, że mogliśmy uczestniczyć w super zajęciach i przypomnieliśmy sobie wiele ważnych informacji na temat zachowań wobec zwierząt.

- Wizyta w Schronisku - tak jak pisaliśmy poprzednim razem 11 października odwiedziliśmy Schronisko dla Zwierząt w Tychach. Przekazaliśmy zebraną karmę pracownikom schroniska, dowiedzieliśmy się wiele o tym, jak wygląda praca w takim miejscu i mogliśmy przez chwilkę pobawić się z mieszkającymi tam kotkami.

- Jesienne Warsztaty z Walabia Żywa Edukacja - podczas zajęć dowiedzieliśmy się o tym jakie zmiany w przyrodzie zachodzą jesienią i jak na te zmiany reagują zwierzęta, których również nie zabrakło - zobaczyliśmy węża zbożowego, żółwia chińskiego, jeża pigmejskiego i popielicę afrykańską. Uwielbiamy, gdy odwiedzają nas tak niezwykli goście.

- Wizyta w Piekarni - Cukierni "U Brzęczka" - tym razem to my byliśmy gośćmi w bardzo ciekawym miejscu, gdzie pachnie pysznym chlebem. Zobaczyliśmy piekarzy przy pracy, jak wyglądają różne maszyny pomagające pracownikom piekarni i nacieszyliśmy oczy widokiem kolorowych ciast i babeczek.

- Nasze Przedszkole wzięło również udział w Akcji "Szkoła Pamięta". Starszaki odwiedziły miejsca związane z wydarzeniami lokalnej historii, a na cmentarzu miały chwilę, by wspomnieć swoich bliskich.

Już niedługo opowiemy Wam co się działo w listopadzie!

[^]