Zobacz salę zabaw

Nasz zespół

Monika Kwapińska - miniatura

Monika Kwapińska

Dyrektor

Absolwentka Uniwersytetu Opolskiego, kierunek: matematyka.
Czynny nauczyciel matematyki w szkole średniej.

"Kiedy obejmowałam stanowisko dyrektora przedszkola, miałam obawy czy na pewno dobrze sprawdzę się w tej roli. Po upływie roku z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że był to dobry krok, ponieważ będąc jednocześnie właścicielem tej placówki, mogę z bliska przyglądać się funkcjonowaniu tego miejsca oraz potrzebom naszych klientów, co pozwala na ciągłe doskonalenie naszej oferty i gwarantuje zaspokojenie oczekiwań najbardziej wymagających rodziców."

Gabriela Rajwa - miniatura

Gabriela Rajwa

Dyrektor ds. pedagogicznych

Nauczyciel dyplomowany nauczania początkowego.

Kilkukrotnie uhonorowana nagrodami Kuratora Oświaty oraz Nagrodą Ministra Edukacji Narodowej. Inicjator powstania zespołu wczesnego wspomagania rozwoju dziecka Twórca i redaktor naczelny czasopisma "Magazyn Aktywnych Nauczycieli". Wieloletnia dyrektor szkoły podstawowej z oddziałami integracyjnymi.

Dodatkowe zainteresowania to rozwój osobisty, psychologia sukcesu, logodydaktyka w edukacji oraz szukanie możliwości stworzenia optymalnych warunków dla rozwoju i nauki dzieci o specyficznych potrzebach edukacyjnych w tym dzieci uzdolnionych.

Anna Nowok - miniatura

Anna Nowok

Wychowawczyni grupy Tygryski

Absolwentka Kolegium Nauczycielskiego w Bielsku - Białej, kierunek: pedagogika, specjalność: zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i edukacja przedszkolna. Ukończyła również studia podyplomowe na kierunku Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną, autyzmem oraz zespołem Aspergera.
W pracy z dziećmi dąży do tego, by były radosne, otwarte i odważne, ale również delikatne, wrażliwe i ciekawe świata, aby umiały odkrywać własne zainteresowania i realizować je, stawiam na wykorzystanie Ich naturalnej aktywności i indywidualności. Staram się wyposażyć dziecko nie tylko w wiedzę i umiejętności niezbędne do podjęcia nauki w szkole, ale przede wszystkim nauczyć je życia w społeczeństwie, zgodnie z zasadami moralnymi i etycznymi.

"Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem!" (Konfucjusz)
Cytat ten, jest moim zdaniem kluczem do zdobycia wiedzy i umiejętności przez dzieci.

Magda Borszcz - miniatura

Magda Borszcz

Asystentka nauczyciela w grupie Tygrysków

Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, kierunek pedagogika, specjalność: edukacja filozoficzno – społeczna.

Praca z dziećmi to dla mnie niezwykła przygoda. Dzieci są bardziej otwarte i chętne do zrobienia czegoś nowego niż dorośli. To one uczą mnie cieszyć się z najdrobniejszych rzeczy i zachwycać się otaczającym światem. Wcześniejsze doświadczenia jako animator upewniło mnie w przekonaniu, że to właśnie praca z dziećmi jest moim powołaniem.

Karolina Szandurska - miniatura

Karolina Szandurska

Wychowawczyni grupy Sówki

Studentka pedagogiki na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, specjalność: Zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne.

"Gdy się czegoś podejmuję, to poświęcam się temu w 100%. Pracując wcześniej jako animator na sali zabaw, nabyłam doświadczenia w pracy z dziećmi, a przez to wybrałam kierunek studiów związany wychowaniem przedszkolnym. Dzieci są moją motywacją do działania, dzięki nim staram się cieszyć z małych rzeczy, a praca z nimi sprawia mi ogromną radość."

Aleksandra Ruszczyńska - miniatura

Aleksandra Ruszczyńska

Wychowawczyni grupy Sówki

Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach wydział Pedagogiki i Psychologii, specjalność: Edukacja Wczesnoszkolna i Wychowanie Przedszkolne.

Przebywając z dziećmi możemy widzieć świat ich oczami - są to oczy pełne ciekawości i wielkich marzeń. W dzieciach najbardziej inspiruje mnie ich ciekawość świata, spontaniczność oraz otwartość. Właśnie dlatego wybrałam pracę z dziećmi. Jako nauczyciel chciałabym rozwijać tę naturalną ciekawość i kreatywność małego człowieka, a także wzmacniać jego mocne strony i pomagać w przezwyciężaniu tych słabszych.

Karolina Sitarczyk - miniatura

Karolina Sitarczyk

Wychowawczyni grupy Misie

Studentka ostatniego roku studiów magisterskich Wyższej Szkoły Administracji
w Bielsku - Białej, kierunek Pedagogika wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne

„Lubię pracować z dziećmi, ponieważ zawsze mówią co myślą, a ich wypowiedzi często są zaskakujące. Mają mnóstwo energii, którą można od nich czerpać garściami i to właśnie jest największa zaleta pracy z nimi. Ciągle uczę się nowych rzeczy, a zdobyte doświadczenia wykorzystuję w taki sposób, aby dać dzieciom od siebie jak najwięcej ”.

Emilia Pasikowska - miniatura

Emilia Pasikowska

Wychowawczyni grupy Misie

Studentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na kierunku edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne, w trakcie studiów podyplomowych z oligofrenopedagogiki - edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Zainteresowana zagadnieniem działań na rzecz ochrony praw dziecka.

„Dzieci mają prawo, aby być traktowane przez dorosłych z czułością oraz szacunkiem, jak równi sobie”. - J. Korczak

Małgorzata Pilch - miniatura

Małgorzata Pilch

Małgorzata Pilch - asystentka nauczyciela w grupie Misiów

"Dzieci to największy skarb! Będąc z nimi używam palców do malowania, a nie do wytykania. Często przytulam, jeszcze częściej wspieram. Nie odgrywam poważnej, ale na poważnie się bawię, bo dzieciństwo to zabawa i radość!"

Magdalena Smółka - miniatura

Magdalena Smółka

Asystent nauczyciela w grupie Misiów

Studentka Wyższej Szkoły Administracji w Bielsku- Białej kierunek Pedagogika, specjalność: Edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna.

"Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż.” Janusz Korczak

Pracy w przedszkolu nie traktuję jako pracy lecz jako powołanie. Stawiam sobie za cel życiowy aby dzieci będące pod moją opieką czuły się dobrze, swobodnie i bezpiecznie. Mam ogromną przyjemność pokazywać im otaczający nas ciekawy świat, uczyć ich systematyczności, odpowiedzialności, pracy w grupie i zasad dobrego wychowania. W zamian za to mogę się od nich nauczyć trzech pięknych rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się - ze wszystkich sił - tego, czego się pragnie.

„Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta…” – Jan Paweł II

Magdalena Harat - miniatura

Magdalena Harat

Nauczyciel Języka Angielskiego

Absolwentka Wyższej Szkoły Zarządzania Marketingowego i Języków Obcych w
Katowicach oraz International House Integra w Bielsku-Białej;
Uczestniczka licznych konferencji metodycznych dla nauczycieli języka angielskiego;
Studentka kierunku Zintegrowana Edukacja Wczesnoszkolna i Wychowanie przedszkolne

"Wiem, jak ważne jest , by dzieci poznawały język w swoim naturalnym środowisku,
poprzez doświadczenie, ruch i konstruktywną zabawę. Jestem osobą otwartą i chętnie
włączam się do zabawy wraz z dziećmi. Czerpię od nich spontaniczną radość, bezinteresowną
miłość oraz uczę się dostrzegania drobiazgów. Cenię w dzieciach szczerość, entuzjazm oraz
radość z małych i dużych sukcesów. Ich niezmierzone pokłady energii oraz naturalna
ciekawość świata, motywuje mnie do rozwijania się i szukania kreatywnych form pracy."

Klaudia Trójca-Tetłak - miniatura

Klaudia Trójca-Tetłak

Surdopedagog, tyflopedagog

Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego na kierunku Zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne;
Oligofrenopedagog oraz terapeuta zajęciowy;
Animator społeczno-kulturalny.

"Od kilku lat pracuję jako nauczyciel wychowania przedszkolnego oraz animator zabaw dziecięcych, prowadzę terapię pedagogiczną oraz zajęcia rewalidacyjne. Hobbistycznie zajmuję się animacją społeczno-kulturalną i organizacją szkoleń dla nauczycieli. W swojej pracy powtarzam sobie zawsze, że „Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.”"

Aleksandra Kapera - miniatura

Aleksandra Kapera

Logopeda

Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach kierunek: pedagogika
opiekuńczo – wychowawcza, ukończone studia podyplomowe w zakresie logopedii
i terapii pedagogicznej oraz kurs kwalifikacyjny w zakresie oligofrenopedagogiki.

"Niestety nie jestem wróżką i nie potrafię w mig odczarować problemów, z jakimi przychodzą do mnie dzieci. Ale to, co mogę im dać to swoje zaangażowanie, wiedzę i doświadczenie.
A to, przy wsparciu Was, Rodziców – może naprawdę zdziałać cuda."

Kinga Banasik - Kędzior - miniatura

Kinga Banasik - Kędzior

Psycholog, Neurologopeda

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, kierunek Psychologia, ukończone studia podyplomowe w zakresie neurologopedii z wczesną interwencją logopedyczną na Uniwersytecie Medycznym im. Powstańców Śląskich we Wrocławiu.

Justyna Grodoń - miniatura

Justyna Grodoń

Fizjoterapeuta

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, kierunek: fizjoterapia.

"Od 2012 roku spełniam się zawodowo. Na bieżąco podnoszę swoje kwalifikacje poprzez uczestnictwo w specjalistycznych kursach i szkoleniach. Więcej informacji możesz znaleźć na mojej stronie _www.masazpszczyna.pl_ . Pracę z Pacjentem nawet tym najmniejszym opieram na szczegółowym i dokładnym badaniu. Takie działanie przyczynia się do zaplanowania najwłaściwszej terapii. W wolnych chwilach podróżuję jednośladem oraz spaceruję po górach. W przedszkolu prowadzę gimnastykę korekcyjną, dzięki której dzieci mogą wyrazić swoją ekspresję ruchową, doskonalić sprawność motoryczną i zręczność. Dodatkowo ćwiczą samokontrolę, koncentrację uwagi, spostrzeganie przyczynowo-skutkowe, koordynację, orientację przestrzenną a także pamięć ruchową."

1 Współpracujemy z: - miniatura

1 Współpracujemy z:

- Aktywne Maluchy

- Progres
http://progres-pszczyna.pl/

- Nauka tańca Mandla
https://www.taniec-mandla.pl/

- Silesian Aikido
https://www.silesian-aikido.pl/

2 Współpracujemy z: - miniatura

2 Współpracujemy z:

- Catering "Pietruszka"

- Poznajemy Świat
http://poznajemyswiat.pl/

- Teatr Eden
www.teatreden.pl

- Puneta
http://www.puenta.in/

3 Współpracujemy z:     - miniatura

3 Współpracujemy z:

www.lekcjebartek.pl

- Nauka gry na pianinie
www.lekcjebartek.pl

- Fotografia "Z miłości"

[^]