Zobacz salę zabaw

Nasz zespół

Monika Kwapińska - miniatura

Monika Kwapińska

Dyrektor

Absolwentka Uniwersytetu Opolskiego, kierunek: matematyka.
Czynny nauczyciel matematyki w szkole średniej.

"Kiedy obejmowałam stanowisko dyrektora przedszkola, miałam obawy czy na pewno dobrze sprawdzę się w tej roli. Po upływie roku z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że był to dobry krok, ponieważ będąc jednocześnie właścicielem tej placówki, mogę z bliska przyglądać się funkcjonowaniu tego miejsca oraz potrzebom naszych klientów, co pozwala na ciągłe doskonalenie naszej oferty i gwarantuje zaspokojenie oczekiwań najbardziej wymagających rodziców."

Gabriela Rajwa - miniatura

Gabriela Rajwa

Dyrektor ds. pedagogicznych

Nauczyciel dyplomowany nauczania początkowego.

Kilkukrotnie uhonorowana nagrodami Kuratora Oświaty oraz Nagrodą Ministra Edukacji Narodowej. Inicjator powstania zespołu wczesnego wspomagania rozwoju dziecka Twórca i redaktor naczelny czasopisma "Magazyn Aktywnych Nauczycieli". Wieloletnia dyrektor szkoły podstawowej z oddziałami integracyjnymi.

Dodatkowe zainteresowania to rozwój osobisty, psychologia sukcesu, logodydaktyka w edukacji oraz szukanie możliwości stworzenia optymalnych warunków dla rozwoju i nauki dzieci o specyficznych potrzebach edukacyjnych w tym dzieci uzdolnionych.

Anna Nowok - miniatura

Anna Nowok

Wychowawczyni grupy Tygryski

Absolwentka Kolegium Nauczycielskiego w Bielsku - Białej, kierunek: pedagogika, specjalność: zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i edukacja przedszkolna. Ukończyła również studia podyplomowe na kierunku Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną, autyzmem oraz zespołem Aspergera.
W pracy z dziećmi dąży do tego, by były radosne, otwarte i odważne, ale również delikatne, wrażliwe i ciekawe świata, aby umiały odkrywać własne zainteresowania i realizować je, stawiam na wykorzystanie Ich naturalnej aktywności i indywidualności. Staram się wyposażyć dziecko nie tylko w wiedzę i umiejętności niezbędne do podjęcia nauki w szkole, ale przede wszystkim nauczyć je życia w społeczeństwie, zgodnie z zasadami moralnymi i etycznymi.

"Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem!" (Konfucjusz)
Cytat ten, jest moim zdaniem kluczem do zdobycia wiedzy i umiejętności przez dzieci.

Magda Borszcz - miniatura

Magda Borszcz

Asystentka nauczyciela w grupie Tygrysków

Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, kierunek pedagogika, specjalność: edukacja filozoficzno – społeczna.

Praca z dziećmi to dla mnie niezwykła przygoda. Dzieci są bardziej otwarte i chętne do zrobienia czegoś nowego niż dorośli. To one uczą mnie cieszyć się z najdrobniejszych rzeczy i zachwycać się otaczającym światem. Wcześniejsze doświadczenia jako animator upewniło mnie w przekonaniu, że to właśnie praca z dziećmi jest moim powołaniem.

Milena Wiera - miniatura

Milena Wiera

Wychowawczyni grupy Sówek

Absolwetka Wyższej Szkoły Lingwistycznej w Częstochowie, kierunek filologia germańska - specjalność nauczycielska.

„Praca z dziećmi daje mi dużo satysfakcji. To Dzieci potrafią człowieka dowartościować i powiedzieć szczerze co myślą. Uśmiech dziecka jest najlepszym wyrazem wdzięczności za wykonaną pracę.”

Prowadząca zajęć dodatkowych:
J. NIEMIECKI - we wszystkich grupach

Karolina Szandurska - miniatura

Karolina Szandurska

Asystent nauczyciela w grupie Sówek

Studentka pedagogiki na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, specjalność: Zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne.

"Gdy się czegoś podejmuję, to poświęcam się temu w 100%. Pracując wcześniej jako animator na sali zabaw, nabyłam doświadczenia w pracy z dziećmi, a przez to wybrałam kierunek studiów związany wychowaniem przedszkolnym. Dzieci są moją motywacją do działania, dzięki nim staram się cieszyć z małych rzeczy, a praca z nimi sprawia mi ogromną radość."

Aleksandra Walecka - miniatura

Aleksandra Walecka

Wychowawca w grupie Misiów

"Od dziecka marzyłam o tym żeby zostać nauczycielką, jednak kiedy dorosłam szybko pożegnałam się z tą myślą wiedząc jak ciężko jest dostać pewną pracę w tym zawodzie. Wybrałam ścisły kierunek studiów jednak los chciał inaczej i koniec końców moje marzenie się spełniło - pracuję w przedszkolu, wśród kipiących pozytywną energią istot, bez których dorośli zapomnieliby co to jest radość i uśmiech na twarzy. Cieszę się, że trafiłam do miejsca, gdzie każdy dzień jest wyjątkowy, pełen emocji, ciekawych pytań, radości, zabawy, a to wszystko za sprawą naszych kochanych dzieci."

Małgorzata Pilch - miniatura

Małgorzata Pilch

Małgorzata Pilch - asystentka nauczyciela w grupie Misiów

"Dzieci to największy skarb! Będąc z nimi używam palców do malowania, a nie do wytykania. Często przytulam, jeszcze częściej wspieram. Nie odgrywam poważnej, ale na poważnie się bawię, bo dzieciństwo to zabawa i radość!"

Agata Bułka - miniatura

Agata Bułka

Asystentka nauczycieli w grupie Misiów

Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie, kierunek: Pedagogika opiekunczo - wychowawcza.

Posiadam doświadczenie w pracy z dziećmi w różnym wieku, ale moje serce skradły te najmłodsze. Praca z dziećmi daje mi dużo satysfakcji, poszerza horyzonty i sprawia, że dalej umiem patrzeć na świat ich oczami.

Klaudia Trójca-Tetłak - miniatura

Klaudia Trójca-Tetłak

Prowadząca terapię pedagogiczną

Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego na kierunku Zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne;
Oligofrenopedagog oraz terapeuta zajęciowy;
Animator społeczno-kulturalny.

"Od kilku lat pracuję jako nauczyciel wychowania przedszkolnego (obecnie ZSP w Łące) oraz animator zabaw dziecięcych , prowadzę terapię pedagogiczną oraz zajęcia rewalidacyjne. Hobbistycznie zajmuję się animacją społeczno-kulturalną i organizacją szkoleń dla nauczycieli. W swojej pracy powtarzam sobie zawsze, że „Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.”"

Aleksandra Kapera - miniatura

Aleksandra Kapera

Logopeda

Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach kierunek: pedagogika
opiekuńczo – wychowawcza, ukończone studia podyplomowe w zakresie logopedii
i terapii pedagogicznej oraz kurs kwalifikacyjny w zakresie oligofrenopedagogiki.

"Niestety nie jestem wróżką i nie potrafię w mig odczarować problemów, z jakimi przychodzą do mnie dzieci. Ale to, co mogę im dać to swoje zaangażowanie, wiedzę i doświadczenie.
A to, przy wsparciu Was, Rodziców – może naprawdę zdziałać cuda."

Justyna Grodoń - miniatura

Justyna Grodoń

Fizjoterapeuta

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, kierunek: fizjoterapia.

"Od 2012 roku spełniam się zawodowo. Na bieżąco podnoszę swoje kwalifikacje poprzez uczestnictwo w specjalistycznych kursach i szkoleniach. Więcej informacji możesz znaleźć na mojej stronie _www.masazpszczyna.pl_ . Pracę z Pacjentem nawet tym najmniejszym opieram na szczegółowym i dokładnym badaniu. Takie działanie przyczynia się do zaplanowania najwłaściwszej terapii. W wolnych chwilach podróżuję jednośladem oraz spaceruję po górach. W przedszkolu prowadzę gimnastykę korekcyjną, dzięki której dzieci mogą wyrazić swoją ekspresję ruchową, doskonalić sprawność motoryczną i zręczność. Dodatkowo ćwiczą samokontrolę, koncentrację uwagi, spostrzeganie przyczynowo-skutkowe, koordynację, orientację przestrzenną a także pamięć ruchową."

[^]