Zobacz salę zabaw

Co u nas słychać w listopadzie?

Listopad w przedszkolu

Listopad rozpoczęliśmy z przytupem. Podczas Dnia Postaci z Bajek każdy z nas przypomniał sobie o ulubionych bohaterach z książek i filmów. Rozwiązywaliśmy również różne bajkowe zadania i zagadki, ćwiczyliśmy umiejętność pracy w zespole, a na deser obejrzeliśmy bajkę pt. "Król Lew".

Misie rozpoczęły współpracę z Misiami z Przedszkola nr 5 w Pszczynie. Odwiedziły ich placówkę, bawiły się na tamtejszym placu zabaw oraz zajadali pyszne misiowe ciasteczka.
Teraz czekają na rewizytę ich kolegów i wspólne harce i zabawy na kulkach!

W połowie listopada odbył się Bal Halloweenowy. Każda grupa brała udział w wymagających zadaniach i konkurencjach. Panie przygotowały dla nas różne halloweenowe zagadki. Na balu nie mogło również zabraknąć muzyki i tańców. Głównym punktem programu była wizyta u wróżki, która przepowiadała przyszłość. By doładować baterie zajadaliśmy duszkowe chrupki i każdy z nas miał chwilę by podziwiać piękne stroje koleżanek i kolegów.

Mimo, że jest listopad na zajęciach podróżniczych przenieśliśmy się do dalekiej Laponii, by z podziwem oglądać wioskę św. Mikołaja. Podróż wprawiła nas w radosny nastrój i już nie możemy doczekać się, kiedy nadejdzie 6 grudnia i odwiedzi nas Mikołaj!

25 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji zabraliśmy nasze ukochane pluszaki do przedszkola, by wspólnie z nimi spędzić ten dzień. Zajadaliśmy misiowe przysmaki oraz stworzyliśmy misiowe prace plastyczne.

Dzisiaj pysznie się bawiliśmy podczas zajęć kulinarnych tworząc warstwowy deser z herbatników, jogurtu naturalnego, bananów i kolorowych galaretek!

A już jutro czekają nas Andrzejki, podczas których odwiedzą nas uczniowie z PSZ nr 2 w Pszczynie - mamy nadzieję na świetną zabawę!

[^]