Zobacz salę zabaw

Luty w przedszkolu

Luty w przedszkolu

Luty, mimo że był w tym roku o jeden dzień dłuższy, minął nam bardzo szybko.
Co się u nas działo? Zapraszamy do lektury!

- Dzień Pizzy - Prawie wszystkie dzieci uwielbiają pizzę. Nie mogliśmy odmówić sobie tego pysznego przysmaku, a Dzień Pizzy był idealną okazją, by spałaszować choć jeden kawałek!

- Walentynki - W przedszkolu poczta się otworzyła i cudne skarby w swej skrzynce kryła!
Miłości moc, serduszek wiele dostali wszyscy przedszkolni przyjaciele!
Chłopcy i dziewczynki uśmiechnięte mieli więc minki, bo obchodziliśmy wesołe Walentynki!

- Dzień Babci i Dziadka - Pełen szerokich uśmiechów i łez wzruszenia Dzień, kiedy każdy przedszkolak daje z siebie wszystko. Piękne tańce, śpiewy i wiersze dla najukochańszych dziadków. Prezenty prosto z serca i moc uścisków. Długo będziemy wspominać to radosne wydarzenie!

- Dzień Kota - Początek tygodnia nie każdy lubi, ale my mieliśmy na to sposób. Umililiśmy sobie jeden z poniedziałków świętując Dzień Kota. Panie przygotowały ciekawe zadania z czworonogiem w roli głównej. Wszyscy świetnie się bawiliśmy, a niektórym udało się na chwilę zmienić w to puchate zwierzątko.

- Odwiedziny uczniów z PZS nr 2 - Po raz kolejny odwiedzili nasze przedszkole nasi starsi koledzy. Tym razem rozmawialiśmy o zasadach higieny. Mogliśmy zobaczyć "brudny" eksperyment z pieprzem w roli głównej i wytężaliśmy nasze umysły, by odpowiedzieć na różne zagadki. Nie obyło się również bez odrobiny ruchu oraz ciekawych przykładów porannych ćwiczeń gimnastycznych!

- Tłusty Czwartek - Najpyszniejszy czwartek w całym roku. Pyszne pączki trafiły nie tylko do naszych zadowolonych brzuchów.  Na korytarzu zawisły kolorowe pączkowe inspiracje plastyczne!

- Zajęcia podróżnicze - Podczas ostatnich zajęć podróżniczych poznaliśmy ciekawe chińskie przysmaki, spróbowaliśmy swoich sił w pisaniu chińskich znaków, przymierzyliśmy kolorowe stroje i bawiliśmy się ciekawymi zabawkami. furorę zrobiła chińska zabawa ruchowa - przejście po specjalnym torze według podanego wzoru.

- Zajęcia kulinarne - Na lutowych zajęciach kulinarnych wykonaliśmy jadalne żaglówki!
Z sałatą, ogórkiem, szynką i czerwoną papryką. Bardzo się cieszymy, gdy sami pyszne jedzonko robimy!

- Dzień Dinozaura - W przedszkolu  mamy wielu miłośników prehistorycznych stworzeń. Nie ma dnia, by ktoś nie wspomniał o dinozaurach, dlatego bardzo się ucieszyliśmy, gdy nadszedł ich dzień. Pobawiliśmy się w archeologów, układaliśmy skomplikowane puzzle i wykonaliśmy prace plastyczne z dinozaurami w roli głównej!

- Dzień Niedźwiedzia Polarnego - Maluszki w dzień białego misia dowiedziały się  o nim kilku ciekawostek, porozmawiały o klimacie i wykonały piękne misiowe prace przy użyciu białych jak śnieg pianek!

Z uśmiechem na twarzy rozpoczęliśmy kolejny miesiąc przedszkolnej przygody! Mamy nadzieję, że w marcu będzie więcej słońca i znów będziemy mogli szaleć na placu zabaw!

[^]