Projekt Edukacyjny Podróże Misiołanków

Podróże Misiołanków

Przez tydzień w naszym przedszkolu gościł jeden członek rodziny Misiołanków – MAMA NOTENCJA ŁANEK. My postaraliśmy się, żeby czuła się u nas jak najlepiej i mile wspominała wizytę w Radoszce. Brała udział w zajęciach i spacerach, towarzyszyła nam przy posiłkach. Musicie jednak wiedzieć, że ona też miała ważne do wykonania zadanie. Opowiedziała dzieciom wiele ważnych rzeczy – jak dobrze umyć ręce, żeby pozbyć się wszystkich zarazków, co pomoże na stłuczone kolano, po co się szczepimy.

Razem z naszym Misiołankowym gościem stworzyliśmy własną kartę w Księdze Podróży, która przywędrowała z innego przedszkola, by po wizycie u nas, mogła dalej podróżować po całej Polsce. Dzięki Księdze dzieci mogły zobaczyć, jakie miejsca odwiedziła Notencja i dowiedzieć się co nie co o różnych miejscowościach. Cieszymy się, że w ten sposób inne przedszkolaki poznają naszą miejscowość i przedszkole :)

Dzieci pokochały Notencję, niestety musiała wyruszyć w dalszą drogę. Poprosiliśmy by pozdrowiła swoje dzieci Notkę, która wie najlepiej co to zdrowe odżywianie, Notiego – miłośnika przyrody i ich tatę Noteusza – policjanta, który dba o nasze bezpieczeństwo.

Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tym ciekawym projekcie, którego misją jest „kształtowanie świadomości, wzmacnianie dobrych postaw i zachowań wśród dzieci, a tym samym wpływ na ich zdrowie i bezpieczeństwo”.